II Memoriał im. Krzysztofa Wydrzyckiego 24 lipca 2010

II Memoriał im. Krzysztofa Wydrzyckiego 24 lipca 2010

2010-07-24

Mijają kolejne kilometry wspólnie spędzonych wyjazdów. Nadszedł też moment, kiedy spotkaliśmy się w bardzo ograniczonym gronie przed Kościołem Matki Bożej Królowej Polski w Aninie, aby drugi raz uczcić pamięć naszego kolegi Krzysztofa Wydrzyckiego. Chcemy, aby ta tradycja zapoczątkowana rok temu trwała w kolejnych latach i aby Memoriały imienia Krzysztofa Wydrzyckiego stały się stałym punktem wydarzeń naszego klubu.

W tym roku frekwencja nie była oszałamiająca, ale jak powiedział jeden z uczestników liczy się nie ilość ale jakość. Na dziedzińcu kościoła stanęło w tym roku mniej niż dwadzieścia motocykli, uroczystą mszę świętą odprawił ks. Jerzy. Uczestniczyli w niej głównie klubowicze, ale dołączyło również kilka osób. Jako, że św. Krzysztof to patron kierowców ks. Jurek poświęcił nasze maszyny.

Po mszy grupą motocykli pojechaliśmy na cmentarz w parafii św. Katarzyny, gdzie złożyliśmy wieniec oraz zapaliliśmy lampki. Chwila zadumy, wspólna modlitwa oraz wspomnienie Krzysztofa. Pamięć o nim żyje w nas, czego dowodem są te spotkania.

Tak kończy się część oficjalna Memoriału, następnym elementem miał być wspólny wyjazd do Modlina. Z uwagi na niepewna pogodę się zdecydowaliśmy się na zmianę planów i wybraliśmy się na wspólną przejażdżkę do Góry Kalwarii. Wspólny obiad i koniec spotkania... W tym roku impreza miała charakter nieformalny bez asysty policji, ale w gronie można powiedzieć rodzinnym klubowiczów MGCP i zaproszonych gości.

A Krzysztof ... zapewne spoglądał na nas z góry.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się kolejny raz w gronie nie mniejszym.

Jurek Drożdżewski