Trzecia edycja Bongiorno Guzzi! lipiec 2010

Trzecia edycja Bongiorno Guzzi! lipiec 2010

2010-07-10

Cudze chwalicie swego nie znacie...

Tym nieco wyświechtanym hasłem zapraszam do przeczytania niniejszego tekstu.

Otóż w Sobotę 10-go lipca na ul. Kaczeńca zebrała się międzynarodowa grupa miłośników Moto Guzzi. Międzypaństwowość polegała na obecności dwóch sympatycznych, oryginalnych Włochów i solidnie już zintegrowanych poprzednich uczestników naszych Gutkowych wypraw. Razem było około 20 osób. Droga do Galin to jakieś 250 km mocno wysłużonych asfaltów w kierunku na północ. Jechaliśmy tempem mocno spacerowym oczyma mieszczuchów podglądając bocianie gniazda pełne dorastających lotników i pola złocące się dojrzałymi plonami. Po około czterech godzinkach dotarliśmy do wioski Galiny.

Miejscowość jak każda inna, ale Zespół Pałacowy Galiny to już zupełnie inna bajka. Bajeczne jest tam wszystko: ludzie, architektura, pałac i stajnie pełne ognistych rumaków! Wszystko po to, by cieszyć przybywających tam gości. Kto raz tam trafił ten wie gdzie na pewno powróci.

Niedziela to czas na następne przysłowie, czyli fora ze dwora. Wraz z gospodarzami Joanną i Krzysztofem wymienialiśmy serdeczne uściski i życzenia szybkiego powrotu do pogodnych i urokliwych Galin. Wrócimy na pewno i pewno będzie nas jeszcze więcej.